Czy warto czytać blogi i słuchać podcastów ?

Co zrobić aby więcej zarabiać, co zrobić aby rozwinąć firmę, co zrobić aby mieć więcej klientów ?

Do tego wpisu przymierzałem się jakiś czas, po głowie chodził mi już od dawna pomysł na niego. Jednak nie wiedziałem czy ten blog to miejsce na taki wpis. To jednak osądzisz ty czytelniku czy chcesz to czytać czy nie, ja zapraszam do lektury i pozostawienie komentarza.

Prowadzenie firmy to nie tylko podatki, opłaty,  kontrole, wynagrodzenia pracowników, prowadzenie firmy to rozwijanie naszych pomysłów, naszych marzeń,  idei.

To podążanie za swoim wielkim marzeniami o byciu wielkimi przedsiębiorcami, ale czasem tylko albo aż, firma to źródło naszej pensji.

W dzisiejszych czasach działalność gospodarcza w wielu przypadkach nie jest tylko wyborem, ale staje się przymusem. Wiele firm z racji oszczędności na kosztach pracy zmusza niekiedy swoich przyszłych pracowników do otwierania działalności gospodarcze. Powoduje to że własna firma  staje się alternatywą dla etatu lub jest wręcz jego zamiennikiem. Prowadzenie działalności gospodarczej często jest jedyną możliwością zarobienia środków finansowych niezbędnych do życia.

Prowadzenie biznesu może być wspaniałą przygodą, która może zaprowadzić nas do bogactwa nie tylko materialnego ale również intelektualnego. Wiedza jaką musi dysponować przedsiębiorca jest szeroka. Założenie i  prowadzenie biznesu nie jest wielkim problemem jeśli wiesz jak postępować w gąszczu przepisów i meandrach ekonomii.

Głównym tematem zapytań ze strony moich klientów to często pytania z rodzaju:  jak nie płacić podatków albo płacić ich jak najmniej, albo czy dany wydatek można dać w koszty firmy :).

Często również moi klienci zwracają się do mnie z pytaniem co zrobić aby więcej zarabiać, co zrobić aby rozwinąć firmę, co zrobić aby mieć więcej klientów ?

Niestety nie zawsze doradca podatkowy lub księgowy  to dobry adresat takich pytań.

Nie dlatego, że się nie zna na biznesie, ale dla tego, że to nie on stoi za twoim biznesem, to nie on codziennie walczy o klientów, to nie księgowy przeprowadza akcję marketingowe twojej firmy.

Miejscem gdzie możesz znaleść odpowiedź na swoje pytania z poza sfery podatków i księgowości to podcasty i blogi innych przedsiębiorców,  osób które w ramach swojej działalności  zajmują się marketingiem, zarządzaniem czasem, motywacją, rozwojem osobistym, sprzedażą  itp.

Sam bardzo często słucham podcastów i czytam blogi, kilka moich ulubionych to:

Dziś kiedy radio i telewizja  zapchane są polityką podcasty i blogi tematyczne to jedno z nielicznych miejsc, w którym  można znaleść merytoryczną dawka wiedzy. Podcast i blog tematyczny to źródło inspiracji jak rozwijać swoją firmę.

Dziś na świecie żyje ponad 7 miliardów ludzi i problem, który masz w swoje firmie z dużym prawdopodobieństwem ktoś na świecie miał podobny i pewnie znalazł na niego rozwiązanie. Dlatego moim zdaniem warto posłuchać podcast lub przeczytać wpis na blogu, warto tam szukać inspiracji na rozwój własnego biznesu.


Kategorie: Inspiracje


2 komentarzy na temat “Czy warto czytać blogi i słuchać podcastów ?

Komentarze są zamknięte

SOŁTYSIK Sc. ani autorzy poszczególnych tekstów (dalej: "Autorzy") nie odpowiadają za treść niniejszego bloga ani poszczególnych wpisów w zakresie, w jakim podmioty trzecie mogłyby doznać szkody majątkowej lub niemajątkowej, podejmując (lub nie podejmując) jakiekolwiek czynności na podstawie treści zamieszczonych na blogu. Treść bloga nie stanowi opinii prawnej ani jakiejkolwiek porady prawnej i nie może być podstawą do podjęcia jakiejkolwiek decyzji biznesowej. Treść bloga nie stanowi informacji o stanie obowiązującego prawa. Treść bloga stanowi wyłącznie odzwierciedlenie poglądów Autorów i nie stanowi oficjalnego stanowiska SOŁTYSIK Sc. w jakiejkolwiek sprawie. Autorzy zastrzegają prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu, w szczególności w przypadku zmiany prawa lub praktyki orzeczniczej sądów i organów administracji.