O mnie

Cześć, nazywam się Marcin Sołtysik.

Ten blog zacząłem pisać po to, by pomóc innym zrozumieć podatki nie tylko dochodowe. Mam nadzieję, że dzięki moim wpisom kwestie podatkowe będą dla Ciebie bardziej zrozumiałe.

Kim jestem?

Wśród znajomych jestem Marcinem księgowym – moje formalne wykształcenie to technik ekonomista ze specjalnością rachunkowość i finanse, zdobyte w Liceum Ekonomicznym w Świnoujściu. W roku 1998 tuż po zdaniu matury podjąłem pracę jako stażysta w biurze rachunkowym i równocześnie uzupełniałem swoją wiedzę na studiach ekonomicznych. W 2004 roku uzyskałem tytułu magistra na kierunku ekonomia w zakresie rachunkowości i finansów. W tym samym roku moje doświadczenie zawodowe i zdobyte wykształcenie pozwoliły uzyskać wydawany przez Ministerstwo Finansów certyfikat księgowy nr 6257/2004, który potwierdza kwalifikacje niezbędne do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

I zaczęło się…

Praca i nauka w księgowości nigdy się nie kończą, dlatego następnym krokiem było uzyskanie tytułu doradcy podatkowego. W roku 2011 po zdaniu wymaganych państwowych egzaminów wpisano mnie na listę doradców podatkowych pod numerem 11696.

Moja fascynacja podatkami i rachunkowością skłoniła mnie do zrobienia kolejnego kroku: w 2019 roku uzyskałem stopień doktora ekonomii i finansów.

Opanowana przeze mnie w trakcie kształcenia wiedza teoretyczna jest nieprzerwanie od ponad 20 lat testowana w praktyce.

Jak już wspominałem, od 1998 pracuję zawodowo w księgowości. Przeszedłem w tym czasie wszystkie szczeble: począwszy od stażysty, przez młodszego księgowego, aż do głównego księgowego w kilku wiodących w swoich branżach firmach.

Z pasji do „przesłuchiwania cyfr, aż będą mówiły to, co chcę usłyszeć” stałem się współwłaścicielem biura rachunkowego oraz właścicielem kancelarii podatkowej.

Nie samą księgowością człowiek jednak żyje.

Oprócz tego, że jestem księgowym, doktorem ekonomii i przedsiębiorcą, jestem też mężem Beaty i ojcem Aleksandry. Lubię jeździć na rowerze, łazić po górach, uczyć się programować, czytać książki historyczne, rozmawiać o pieniądzach i uwielbiam politykę.

Esencja mojego CV

dr Marcin Sołtysik, ekonomista, doradca podatkowy, przedsiębiorca, właściciel kancelarii podatkowej i biura rachunkowego. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w księgowości i podatkach. Prowadzi szkolenia, kursy i wykłady w zakresie podatków, finansów i rachunkowości.

SOŁTYSIK Sc. ani autorzy poszczególnych tekstów (dalej: "Autorzy") nie odpowiadają za treść niniejszego bloga ani poszczególnych wpisów w zakresie, w jakim podmioty trzecie mogłyby doznać szkody majątkowej lub niemajątkowej, podejmując (lub nie podejmując) jakiekolwiek czynności na podstawie treści zamieszczonych na blogu. Treść bloga nie stanowi opinii prawnej ani jakiejkolwiek porady prawnej i nie może być podstawą do podjęcia jakiejkolwiek decyzji biznesowej. Treść bloga nie stanowi informacji o stanie obowiązującego prawa. Treść bloga stanowi wyłącznie odzwierciedlenie poglądów Autorów i nie stanowi oficjalnego stanowiska SOŁTYSIK Sc. w jakiejkolwiek sprawie. Autorzy zastrzegają prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu, w szczególności w przypadku zmiany prawa lub praktyki orzeczniczej sądów i organów administracji.